C-konkurrence d. 20.08.2017 Stevns

Connie Nielsen m. Jubii, med 140,50 point, 8. plads

Agility d. 13.08.2017

Agility Klasse 2 - Lille:

Lena Carstensen m. Josefine, 3. plads

Agility Klasse 2 - Lille Senior:

Lena Carstensen m. Julle, 1. plads

Spring kl. 2 - Lille Senior:

Lena Carstensen m. Julle, 1. plads

Spring Finale - Mellem:

Anette Thøgersen m. DJ, 1. plads

Agility d. 06.08.2017

Agility Klasse 1 - Lille:

Jessica Larsen m. Rocky, 1. plads

Spring kl. 1 - Lille:

Jessica Larsen m. Rocky, 1. plads

Spring Åben:

Lis Andersen m. Chillie, 5. plads

Spring Åben - Senior:

Jessica Larsen m. Figo, 1. plads 

Agility d. 05.08.2017 Nykøbing/Rørvig

Agility Klasse 1 - Lille:

Lena Carstensen m. Darcy, 3. plads

Jessica Larsen m. Rocky, 2. plads

Agility Klasse 1 - Stor:

Lis Andersen m. Chicca, 3. plads

Agility Klasse 3 - Stor:

Lis Andersen m. Chillie, 2. plads

Agility Åben - Senior Lille:

Lena Carstensen m. Julle, 1. plads

Lena Carstensen m. Josefine, 2. plads

Spring kl. 1 - Lille:

Jessica Larsen m. Rocky, 2. plads

Spring kl. 2 - Lille:

Lena Carstensen m. Josefine, 1. plads

Spring Åben - Lille:

Lena Carstensen m. Josefine, 5. plads

Spring Klasse 2 - Senior:

Lena Carstensen m. Julle, 1. plads

Spring Klasse 2 - Senior:

Jessica Larsen m. Figo, 1. plads 

Agility d. 18.06.2017 Nykøbing/Rørvig

Agility Klasse 1 - Lille:

Lena Carstensen m. Darcy, 3. plads

Agility Klasse 3 - Stor:

Kjeld Schrøder m. Toyah, 2. plads

Agility Åben - Lille:

Lena Carstensen m. Josefine, 4. plads + DM

Agility Åben - Stor:

Lis Andersen m. Chillie, 1. plads + DM

Kjeld Schrøder m. Toyah, 4. plads

Agility Åben - Senior Lille:

Lena Carstensen m. Julle, 1. plads

Agility Åben - Senior Mellem:

Anette Thøgersen m. Farlig Harley, 1. plads

Spring kl. 1 - Mellem:

Anette Thøgersen m. Yrsa, 2. plads

Spring kl. 2 - Lille:

Lena Carstensen m. Josefine, 1. plads

Spring kl. 3 - Mellem:

Anette Thøgersen m. DJ, 1. plads

Spring kl. 3 - Stor:

Kjeld Schrøder m. Toyah, 2. plads

Spring Åben - Lille:

Lena Carstensen m. Josefine, 3. plads

Spring Åben - Mellem:

Anette Thøgersen m. DJ, 2. plads

Spring Åben - Stor:

Lis Andersen m. Chillie, 4. plads + DM

Kjeld Schrøder m. Toyah, 7. plads

Spring Klasse 2 - Senior:

Jessica Larsen m. Figo, 1. plads

Agility d. 17.06.2017 Nykøbing/Rørvig

Agility Klasse 2 - Mellem:

Anette Thøgersen m. DJ, 5. plads

Agility Klasse 3 - Stor:

Lis Andersen m. Chillie, 3. plads

Kjeld Schrøder m. Toyah, 5. plads

Agility Åben - Lille:

Lena Carstensen m. Josefine, 2. plads

Lena Carstensen m. Darcy, 3. plads

Agility Åben - Mellem:

Anette Thøgersen m. Yrsa, 2. plads

Agility Åben - Stor:

Lis Andersen m. Chillie, 4. plads

Agility Klasse 2 - Senior:

Lena Carstensen m. Julle, 1. plads

Lena Carstensen m. Josefine, 1. plads

Spring kl. 1 - Lille:

Jessica Larsen m. Rocky, 1. plads

Spring kl. 1 - Stor:

Lis Andersen m. Chicca, 4. plads

Spring kl. 2 - Lille:

Lena Carstensen m. Josefine, 1. plads

Spring kl. 3 - Mellem:

Anette Thøgersen m. DJ, 2. plads

Spring Åben - Lille:

Lena Carstensen m. Josefine, 2. plads

Spring Åben - Stor:

Lis Andersen m. Chillie, 2. plads

Agility d. 21.05.2017 Holbæk

Agility Klasse 1 - Lille:

Jessica Larsen m. Rocky, 1. plads

Agility Klasse 1 - Mellem:

Anette Thøgersen m. Yrsa, 1. plads

Agility Klasse 1 - Stor:

Lis Andersen m. Chicca, 1. plads

Agility Klasse 2 - Lille:

Lena Carstensen m. Josefine, 1. plads

Agility Åben - Senior Lille:

Lena Carstensen m. Julle, 1. plads

Agility Åben - Senior Mellem:

Annette Thøgersen m. Farlig Harly, 1. plads

Spring kl. 1 - Mellem:

Anette Thøgersen m. Yrsa, 1. plads

Spring kl. 2 - Lille:

Lena Carstensen m. Josefine, 1. plads

Spring kl. 3 - Mellem:

Anette Thøgersen m. DJ, 1. plads

Spring kl. 3 - Stor:

Kjeld Schrøder m. Toyah, 2. plads

Spring Åben - Lille:

Lena Carstensen m. Josefine, 2. plads

Spring Åben - Mellem:

Anette Thøgersen m. DJ, 2. plads

Spring Åben - Senior Lilla:

Jessica Larsen m. Figo, 1. plads

 

Agility d. 07.05.2017 Stevns

Agility Åben - Senior Lille:

Lena Carstensen m. Josefine, 4. plads samt 1. DM udtagelse

Agility kl. 1 - Mellem:

Annette Thøgersen m. Yrsa, 2. plads

Spring kl. 2 - Senior Lille:

Lena Carstensen m. Julle, 1. plads

Spring Åben - Senior Lille:

Lena Carstensen m. Julle, 1. plads

Spring Åben - Mellem:

Annette Thøgersen m. Yrsa, 1. plads

B-konkurrence d. 07.05.2017 Roskilde

Kim Olin m. Penni, med 170,60 point.

Susanne Kragsaa m. Bartok, med 146 point.

 

C-konkurrence d. 07.05.2017 Roskilde

Anne-Marie Qwist m. Ronja, med 108,50 point.

Michael Jakobsen m. Dolly, med 125,65 point. 2. oprykning. TILLYKKE!

Connie Nielsen m. Jubii, med 143,85 point. 2. oprykning. TILLYKKE!

E-konkurrence d. 23.04.2017 Helsingør

Flemming Friis m. Saur, med 289,85 point.

B-konkurrence d. 23.04.2017 Næstved

Kim Olin m. Penni, med 171,00 point. 2. oprykning. TILLYKKE!

Susanne Kragsaa m. Bartok, med 135,15 point.

 

 

E-konkurrence d. 02.04.2017 Haslev

Flemming Friis m. Saur, med 307,80 point.

B-konkurrence d. 26.03.2017 Kalundborg

Kim Olin m. Penni, med 183,05 point. 1. oprykning

C-konkurrence d. 19.03.2017 Jyderup

Michael Jakobsen m. Dolly, 3. plads med 128,25 point. 1. oprykning

Connie Nielsen m. Jubii, med 124,10 point. 1. oprykning

Agility d. 25.02.2017 Faxe

Agility Klasse 2 - Senior Lille:

Lena Carstensen m. Julle, 1. plads

Agility Åben - Mellem:

Annette Thøgersen m. DJ, 1. plads

Agility Åben - Senior Mellem:

Annette Thøgersen m. Farlig Harley, 1. plads

Agility Åben - Senior Lille:

Lena Carstensen m. Julle, 1. plads

Agility Åben - Stor:

Lis Andersen m. Chillie, 3. plads

Spring kl. 2 - Senior Lille:

Lena Carstensen m. Julle, 1. plads

Spring Åben - Senior Lille:

Jessica Larsen m. Figo, 1. plads

Spring kl. 1 - Stor:

Lis Andersen m. Chicca, 1. plads

Spring Åben - Mellem:

Annette Thøgersen m. Yrsa, 1. plads

Prøvekonkunkurrence for C-hunde d. 03.12.2016

Michael med Dolly, 1. plads

Klubmesterskab Agility 2016

Lille hund:

Lena Carstensen m. Josefine

Mellem hund:

Annette Thøgersen m. DJ

Stor hund:

Kjeld Schrøder m. Toyah 

Lokalkonkurrence d. 06.11.2016

B-hunde:

Kim Olin m. Penny, 1. plads

Annette Thøgersen m. Farlig Harly, 2. plads

Susanne Kragsaa m. Bartok, 3. plads

 

E-hunde:

Flemming m. Saur, 1. plads